Koronavirüs aşısı eczanelerde de satılacak

Türkiye’de Çin’den gelen CoronaVac aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından geniş çaplı ve ücretsiz olarak olarak yapılacak. Diğer koronavirüs aşıları da ücretli bir şekilde eczanelerden temin edilebilecek. Aşıların Türkiye’deki fiyatı da henüz belli değil.

Türkiye’de koronavirüs aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından geniş çaplı ve ücretsiz olarak olarak yapılacak. Çin’den gelen CoronaVac aşısı dışında da koronavirüs aşıları ücretli bir şekilde eczanelerden temin edilebilecek. Aşıların Türkiye’deki fiyatı da henüz belli değil. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde Çin’den gelecek CoronaVac aşısı ile geniş çapta aşılama yapılacağını duyurmuştu. 

SinoVac şirketinin ürettiği CoronaVac aşısı dışındaki aşıların eczaneler aracılığı ile temin edilebileceği de öğrenildi. Moderna, Biontech-Pfizer veya AstraZeneca-Oxford’un ürettiği aşılardan olmak isteyenler de eczanelerden satın alabilecek.

Çin menşeli CoronaVac ücretsiz olup SGK tarafından karşılanacak. Diğer aşıların ise Türkiye’de kaç paraya satılacağı henüz bilinmiyor.

(Visited 20 times, 1 visits today)