GSK Türkiye çalışanları, atıklardan heykel oluşturdu

GSK Türkiye çalışanları, atıklardan sanat eseri oluşturdu. Şirket içinde 1 ay boyunca toplanan atıklarla yaratılan heykel, artan çevre kirliliği ve kontrolsüz plastik atık kullanımına dikkat çekmeyi hedefliyor.

GSK Türkiye, 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası özelinde Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte hayata geçirilecek “GSK ile Ataklar” projesinin ilk adımını attı.

Şirket, global ESG politikaları çerçevesinde, çevre kirliliğine karşı çalışanlarının ve toplumun bilincini artırma amacıyla plastik atık toplama kampanyası başlattı.  Kampanya ile toplanan atıklardan bir heykel oluşturuldu ve GSK Fest adlı etkinlikte sergilendi.

Sanatçı Barış Karayazgan öncülüğünde tasarlanan heykel, şirket içerisinde 1 ay boyunca toplanan atıklardan meydana getirildi. GSK gönüllüleri ve Toplum Gönüllüsü gençlerin birlikte oluşturduğu yaklaşık 4 metre yüksekliğindeki bu heykelle, sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak amaçlandı. 

 GSK Türkiye’nin kurumsal sosyal sorumluluk alanında uzun vadeli paydaşlarından olan TOG iş birliğiyle gerçekleştirilen “GSK ile Ataklar” projesi, Dünya Çevre Günü ve Dünya Sokak Hayvanlarını Koruma Günü’nde 3 farklı ilde pek çok etkinlikle devam edecek.

(Visited 8 times, 1 visits today)