”8. Uluslararası Türkiye Moleküler Biyoloji Derneği Kongresi” yarın başlıyor

”8. Uluslararası Türkiye Moleküler Biyoloji Derneği Kongresi”, yarın başlıyor. 4 gün sürecek kongre,  Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşecek.

 

 

Moleküler Biyoloji Derneğinin, ”Uluslararası Moleküler Biyoloji Derneği Kongresi”  yarın başlıyor.

Dört gün sürecek MolBiyoKon’22 kongresi, Dernek Başkanı Prof. Dr. Batu Erman ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Eda Tahir Turanlı önderliğinde, Acıbadem Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Kongrede, ”Genetik, Kanser, Nörobilim, Rejenerasyon, Hücre Biyolojisi ve EMBO IG” olmak üzere beş farklı konuda oturumlar gerçekleşecek ve 21 farklı kurumdan, 8 farklı ülkeden, 25 ana konuşmacı ağırlanacak.

Kongre kapsamında sektörün önde gelen firmalarının da yer aldığı 10’dan  fazla atölye çalışması (workshop) ile çeşitli teknikler ve süreçler katılımcılarla buluşturulacak.

Kongrenin son gününde ise ”en iyi ilk üç postere” ödül verilecek. 2020 ve 2021 yılı Doktora Başarı ödülleri de takdim edilecek. Ödüle layık görülen araştırmacılar çalışmalarının sunumlarını yapacak.

(Visited 18 times, 1 visits today)