“Bir Evet Sekiz Hayat” sergisi…

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi, organ bağışıyla sağlığına kavuşan hastalarının öykülerini, “Bir Evet Sekiz Hayat” adlı sergide bir araya getirdi.

Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi, organ bağışıyla sağlığına kavuşan hastalarının öykülerini “Bir Evet Sekiz Hayat” adlı sergide, bir araya getirdi.

“Organ Bağışı Haftası” kapsamında düzenlenen sergi, 7 Kasım’da ziyaretçileriyle buluştu. Küratörlüğünü Onur Gürkan’ın üstlendiği sergi, 7 Mart 2020’ye kadar görülebilecek.

Ülkemizdeki organ bağışının önemine dikkat çekmek ve organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla, “Organ Bağışı Haftası” kapsamında düzenlenen sergi, Koç Üniversitesi Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde bugüne kadar gerçekleştirilen organ nakilleri sonucunda sağlığına kavuşan hastaların öykülerini anlatıyor. 

Bir ”evet”, 8 ”hayat”…

Sergi,  adını organ bağışına yanıt olarak verilen bir “Evet” sonucunda, tam sekiz umudu “Hayat”a döndürebilmenin mümkün olmasından aldı. Sergide, hasta ya da bağışçı olarak herkesin aynı tarafta olduğuna vurgu yapılırken, kısa süre içinde toprağa karışacak organların “can”a dönüşmelerinin mümkün olduğu anlatılıyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)