Ambulansa yol vermeyen şoförün cezası belli oldu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bayrampaşa’da siren çalan ambulansa yol vermediği anlar kameraya yansıyan minibüs şoförüne para cezası verildiğini ve hakkında adli işlem başlatıldığını açıkladı.

İstanbul Bayrampaşa Sağmalcılar Viyadüğü’nde siren çalarak ilerleyen ambulans şoförü, önünde ilerleyen minibüs şoföründen korna çalarak yol istedi. Siren sesine rağmen ambulansa yol vermeyen şoförü ambulans çalışanları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

O anları cep telefonu kamerasıyla kaydeden ambulans çalışanının “Evet arkadaşlar, görüyorsunuz yol vermiyor ambulansa. Hala vermiyor, o kadar kornaya rağmen, ısrarla” dediği duyuldu.

Bu görüntüleri Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da paylaşarak tepki göstermişti.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ambulansa yol vermeyen sürücüye idari para cezası verildi. Hakkında adli işlem başlatıldı. O ambulansta hepimizin canından çok sevdikleri olabilir. Lütfen! ambulans, itfaiye gibi araçlarımız can kurtarmak için zamanla yarışırken sağduyulu olalım, yol verelim” ifadelerine yer verdi.

https://twitter.com/aliyerlikaya/status/1563910942731259904?s=21&t=xIi7UVtAu4J-JZ2d4qJkNw

 

Bakan Koca da Twitter’dan yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“İstanbul Valisi Sn. Ali Yerlikaya Bayrampaşa’daki olayda, AMBULANSA yol vermeyen sürücüye idari para cezası kesildiğini açıkladı. Konuyu takibi için teşekkür ederim. Ambulansların karşılaştığı ulaşım zorluklarını hepimiz gündeme getirmeli ve sağlığa gerekli önceliği sağlamalıyız.”

https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1563935223632613376?s=21&t=xIi7UVtAu4J-JZ2d4qJkNw
(Visited 12 times, 1 visits today)