Türkiye’nin ilk Koku ve Tat Zirvesi…

Türkiye’nin ilk “Koku ve Tat Zirvesi”, 3-4 Mayıs  tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Zirvede, koku ve tat duyuları ve hayatımızdaki yansımaları ele alınacak.

Acıbadem Taksim Hastanesi’nin sponsor olduğu Türkiye’nin ilk “Koku ve Tat Zirvesi”, 3-4 Mayıs 2019 tarihlerinde, CVK Park Bosphorus Otel’de başlayacak. Koku ve tat duyuları ve hayatımızdaki yansımalarının en geniş şekilde ele alınacağı zirvede, Acıbadem Taksim Hastanesi uzmanları, koku ile ilgili bilim dünyasındaki gelişmeleri aktaracaklar.

KONULAR 

Koku ve Tat Zirvesine, sağlık, gastronomi, parfümeri, moda, sanat, bilim ve daha birçok farklı dalda birbirinden ünlü ve uzman konuşmacılar katılacak. Zirvede,  ”Osmanlı mutfağında 15.yy dan 20.yy’a damak tadı değişiminin nedenleri ”, ”Ata tohumlarının farkı nedir? Nereden bulunur?”, ”Bellek – Mekan ve Koku İlişkisi”, ”Süper tat alıcılar gerçek mi efsane mi?”, ”Sosyal medyada en çok ilgi gören yemek fotoğrafları neler?”, ”Ruh-Beden-Zihin dengesi için aramoterapi uygulamaları nelerdir?”’ ”Yemek yerken dinlediğimiz müzik tat algımızı etkiler mi?” ve ”Türkiye’de yeni meslek dalı: Koku uzmanlığı” gibi ilginç konular ele alınacak.

Zirvenin ilk gününde moderatörlüğünü Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Aytuğ Altundağ’ın yapacağı oturumda uzmanlar “Koku ve tat alma bozuklukları ve tedavileri”, ikinci günkü oturumda ise “İnsan kokusu” başlıklarıyla bilim dünyasının kokuları keşfi ve bu keşifler doğrultusunda değişenleri anlatacaklar.

(Visited 15 times, 1 visits today)