Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), 49 yaşında

Türkiye’nin solunum alanında ilk bilimsel uzmanlık derneği olarak yarım asırdır faaliyet gösteren Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD), 49’uncu yaşını kutluyor. Akciğer sağlığı alanındaki tüm konularda toplumsal farkındalığı artırmak için yola çıkan TÜSAD, 4 binden fazla üyesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

 Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği (TÜSAD) Başkanı Prof. Dr. Arzu Mirici,  konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

TÜKENMEYEN BİR NEFES ANLAYIŞIYLA…

Bundan tam 49 yıl önce, 22 Haziran 1970’de temelleri atılan TÜSAD, yarım asırlık bilgi ve deneyimiyle meslektaşlarına ve içinde bulunduğu topluma katkıda bulunmaya devam ediyor. TÜSAD, toplumsal ve mesleki eğitimi destekleyerek, akciğer sağlığını koruma hedefiyle çıktığı yolda,  ömrünü nefese adayan 4 binden fazla üyesiyle faaliyetlerini ilk günkü heyecan ve sorumluluk duygusuyla sürdürüyor. TÜSAD,  “Tükenmeyen Bir Nefesle” anlayışıyla faaliyetlerine devam ediyor. 

9 AKADEMİSYEN TARAFINDAN KURULDU

TÜSAD olarak, yarım asırlık dev bir çınar olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. 9 akademisyenin bir araya gelerek kurduğu ve ülkemizdeki önemli bir ihtiyacı gören TÜSAD, bugün 4 bini aşan üye sayısı ve yarım asırlık bilgi, birikim, uzmanlık ve deneyimiyle  meslektaşlarına ve içinde bulunduğu topluma katkıda bulunmaya devam ediyor. 50’nci yaşımıza bir kala, bir taraftan bizi bugünlere getirenleri anarken, diğer yandan önümüzdeki yıllara da büyük bir umut ve gururla bakıyoruz. Ulusal ve uluslararası vizyonumuz, uzmanlık alanımıza kattıklarımız ve en önemlisi de ömrünü nefese adayan üyelerimizle gurur duyuyoruz.

(Visited 17 times, 1 visits today)