”Prostat Kanserine Karşı Top Sende, Haydi Beyler Kontrole”…

Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü kapsamında,  ”Prostat Kanserine Karşı Top Sende” farkındalık projesi hayata geçirilecek. Bu kapsamda, 16-17 ve 18 Eylül’de oynanacak Trendyol Süper Lig maçlarının tamamında ev sahibi takımlar sahaya, ”Prostat Kanserine Karşı Top Sende, Haydi Beyler Kontrole!” yazılı pankartla çıkacak.

 

Erken teşhisin çok önemli olduğu prostat kanseri, dünyada erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olarak biliniyor. Ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan bir kanser türü olan prostat kanseri, dünyada yılda yaklaşık 1.4 milyon erkekte teşhis ediliyor.

Bu kapsamda hastalığa ve kontrollere daha fazla dikkat çekmek, toplumda geniş kitlelere ulaşmak ve daha fazla hayatın kurtarılmasına yardım etmek amacıyla ”15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü”nde, ” Prostat Kanserine Karşı Top Sende” farkındalık projesi hayata geçiriliyor.

”Haydi Beyler Kontrole” 

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği, Türk Tıbbi Onkoloji Derneği ve Türk Üroonkoloji Derneği tarafından, Recordati Türkiye’nin desteğiyle hayata geçirilecek proje kapsamında, 16-17 ve 18 Eylül’de oynanacak Trendyol Süper Lig maçlarının tamamında ev sahibi takımlar sahaya, ”Prostat Kanserine Karşı Top Sende, Haydi Beyler Kontrole!” yazılı pankartla çıkacak.

(Visited 29 times, 1 visits today)