Erkekler kendilerini ”daha sağlıklı” hissediyor

Avrupalı erkekler, kendilerini daha sağlıklı hissediyor. Avrupa İstatistik Ofisi  verilerine göre, kendini en sağlıklı hisseden grup, ”18-44”yaş arası.

Avrupa’da tüm yaş grupları arasında erkeklerin, kadınlara oranla kendini daha sağlıklı hissettiği ortaya çıktı.

En sağlıklı hisseden ”18-44 yaş arası”

Ajans Press’in, Avrupa İstatistik Ofisi (EUROSTAT) verilerinden elde ettiği bilgilere göre, erkekler  kadınlara oranla kendini daha sağlıklı hissediyor. Kendini en sağlıklı hisseden yaş grubunu ise yüzde 88,3’le, 18-44 yaş arası oluşturdu. Bu yaş grubu, kadınlarda da kendini en sağlıklı hisseden grup olarak tespit edildi. ”Kendini en sağlıklı hisseden erkekler” grubunun ikinci sırasında ise,”45-64” yaş arası yer aldı. 

”En yaygın 3 ölüm şekli” 

Medya takip kurumu Ajans Press, sağlıkla alakalı basına yansıyan haber adetlerini de inceledi.  Dijital basın arşivinden derlenen bilgilere göre,  sadece bu yıl içerisinde sağlık başlığıyla  alakalı basına 290 bin 617 haber yansıdığı tespit edildi. Covid-19’la birlikte bu anlamda haber çıkışları artarken, kanser, kalp krizi, şeker, tansiyon gibi hastalıkların medyada konuşulma oranının oldukça yüksek olduğu saptandı. Avrupa’daki en yaygın ölüm şekilleri arasında ilk 3’ü çeken hastalıklar ise kanser, kalp krizi ve felç olarak gözlendi.

(Visited 3 times, 1 visits today)