Covid-19 aşısı için özel hastanelere ücret ödenecek mi?

Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı aşılama için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılamanın ”Perşembe veya Cuma” günü olabileceğini söyledi. Aşı için aile sağlığı merkezleri yanında kamu ve özel hastaneler de devreye girecek. Devlet ya da özel hastanelerde aşı için ücret ödenecek mi?

 

Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınına karşı aşılama için geri sayım başladı.

Türkiye’ye 30 Aralık sabahı getirilen Sinovac firmasına ait ilk parti  Covid-19 aşıları,  Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü İlaç ve Aşı Deposuna yerleştirildi.  Aynı gün aşılardan alınan numuneler, analizlerinin yapılması için soğuk zincirle Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz  Kurumu Laboratuvarlarına (TİTCK) gönderildi.

Aşılar için güvenlik testleri devam ediyor.  TİTCK tarafından verilecek Acil Kullanım Onayı ardından aşılama ilk olarak sağlık çalışanlarıyla başlatılacak.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılamanın ”Perşembe veya Cuma” günü olabileceğini söyledi.

Aşı için ücret ödenecek mi?

Aşı için aile sağlığı merkezleri yanında kamu ve özel hastaneler de devreye girecek. Hiç bir ücret ödenmeksizin aşılama yapılacak. Peki, özel hastanelerde aşı için ücret ödenecek mi? Edinilen bilgiye göre, özel hastanelerde aşı ücretsiz olarak yaptırılabilecek.

(Visited 18 times, 1 visits today)