Amerikan Hastanesi’nden, masaj terapi

Amerikan Hastanesi’nden masaj terapi hizmeti. Code Lotus Mindfulness Merkezi’yle,  hastane bünyesinde ilk kez, tıbbi iyileşmeyi destekleyen masaj uygulaması misafirlerle buluşturulacak.

Amerikan Hastanesi bünyesinde hizmet veren Code Lotus Mindfulness Merkezi, masaj terapisiyle hastane bünyesinde bir ilke imza atarak, altı farklı yöntemle misafirlerine hizmet verecek. Tıbbi iyileşmeye destek olacak şekilde tasarlanan ve tedaviye holistik yaklaşım getiren masaj uygulamasını misafirleriyle buluşturan merkez, bu uygulamayla fiziksel düzeyde akut ve kronik ağrıları azaltmanın yanı sıra, holistik açıdan sayısız fayda sunmayı amaçlıyor.

Klasik masaj, bölgesel masaj

 “Code Lotus Signature Masajı”, ağrıyan ve gerilmiş bölgeleri yumuşatmak amacıyla yapılırken, bası noktalarında rahatlatıcı, dinlendirici ve stres giderici özelliklere sahip. “Klasik Masaj”, kas yenilenmesi, stres yönetimi, esneklik, dolaşım ve rahatlama sunarken, “Bölgesel Masaj”, vücudun refleks izdüşümlerine yapılan yitirilmiş dengenin yeniden kurulmasını ve hastalık etkenlerinin saldırılarına karşı konulmasını sağlayarak organ ve sistemlerin işlevlerini düzenlemeye yardımcı oluyor.

Baş, omuz, boyun, sırt, kol ve ellere uygulanan “Mobil Masaj”da ise, bölgesel gerginliğin azaltılarak kasların gevşetileceği, böylece ağrı ve tutulmaların engellenmesi hedefleniyor. Merkezde uygulanan bir diğer masaj türü olan “Yüz ve Boyun Masajı”nda da sinüzit ve baş ağrıları masajın odak noktasına alınıyor. Yüzden boyuna doğru ilerleyerek boyun tutulması ve omuz ağrılarına odaklanan masajda, akupunktur etkisiyle ağrıların giderilmesine ve stresin azaltılmasına yardımcı olunuyor.

65 yaş üstü için geriatrik masaj

“Geriatrik Masaj” ile 65 yaş üstü misafirlerin kan dolaşımını iyileştirmek, ağrılarını gidermek ve hareket aralığını artırmak için vücudu canlandırmak, yumuşak dokuları harekete geçirmek ve sakinleştirmek amaçlanıyor. Bu masajın bir diğer özelliği de, yaşlanmaya bağlı olarak azalan veya kaybedilen belirli fiziksel işlevlerin yeniden kazandırılması.

(Visited 6 times, 1 visits today)