Koca’dan organ bağışı çağrısı: ”Artık hayatta değilken bile bir, belki birden çok insanı ölümden kurtarabilirsiniz”

Sağlık Bakanı Koca’dan organ bağışı çağrısı; ”Ülkemizde, yılda ortalama 2 bin kişi beyin ölümü gerçekleşerek vefat ediyor”, ”Tedavisi için organ naklinden başka başka şansı olmayanlar ise her an ölümün eşiğinde”, ”Artık hayatta değilken bile bir, belki birden çok insanı ölümden kurtarabilirsiniz.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de yılda ortalama 2 bin beyin ölümü gerçekleştiğine dikkati çekerek, ” Aile olarak vereceğiniz kararla, beyin ölümü gerçekleşen yakınınızın organlarını bağışlarsanız onun bir hayat kaynağı olmasını sağlarsınız” dedi.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları ifade etti:

 

”Artık hayatta değilken bile bir, belki birden çok insanı ölümden kurtarabilirsiniz”

”Ülkemizde, yılda ortalama 2 bin kişi beyin ölümü gerçekleşerek vefat ediyor. Tedavisi için organ naklinden başka şansı olmayanlar ise her an ölümün eşiğinde. Aile olarak vereceğiniz kararla, beyin ölümü gerçekleşen yakınınızın organlarını bağışlarsanız, onun bir hayat kaynağı olmasını sağlarsınız. Artık hayatta değilken bile bir, belki birden çok insanı ölümden kurtarabilirsiniz. Bunun da tek yolu organ bağışçısı olmaktır. Bu kararı verin.

”Organ bağışçısı olmak, e-nabız üzerinden kolayca vaz geçebileceğiniz bir karardır” 

Organ bağışçısı olmak, e-nabız üzerinden kolayca vaz geçebileceğiniz bir karardır. Bu kararı verirseniz ileride bir gün hayat kurtarabilirsiniz.”

(Visited 7 times, 1 visits today)