İnsan Ömrünü Uzatacak Dünyaca Ünlü Kardiyolog BAU’da

ABD’nin önde gelen sağlık merkezlerinden Arkansas Kalp Hastanesi ve Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Tıp Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalanıyor.

İnsan ömrünü 2 katına çıkaracak çalışmalarla adını duyaran Kardiyoloji Uzmanı Dr. Bruce Murphy ve Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu’nun katılımıyla 1 Şubat Günü düzenlenecek toplantıda, bilimsel gelişmeler masaya yatırılacak.

Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları acısından en önde gelen merkezlerinden birisi olan, Arkansas Kalp Hastenesi ve BAU Tıp Fakültesi arasında eğitim ve araştırma alanında iş birliği protokolü imzalanacak. Programa; Kalp alanında bilimsel çalışmalar yürüten sadece ABD’de değil Japonya başta olmak üzere birçok ülkede girişimsel teknikler hakkında eğitimler veren Arkansas Kalp Hastanesi CEO’su Dr. Bruce Murphy, Arkansas Kalp Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, BAU Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç ile bilim ve sağlık dünyasının önemli isimleri katılacak.

Dr. Bruce Murphy Kimdir?

Dr. Bruce Murphy, ABD’de merkezli Arkansas Kalp Hastanesi Başkanı ve CEO’sudur. Girişimsel Kardiyoloji alanında bir çok yeni teknolojiyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir. Dünya genelinde kalp sağlığı konusunda adını duyuran Dr. Murphy, son olarak insan ömrünün uzatılması diye bilinen ‘Longevity’ alanında çalışmalar yaparak dikkatleri çekmiştir. Dr. Bruce Murphy, senelerce çalıştığı Arkansas Kalp Hastanesi’ni 2011 yılında satın alarak CEO’luk görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Arkansas Kalp Hastanesi’nde çalışmalar yürütmekte. Çilingiroğlu, geliştirdiği ‘lazerli akıllı optik tomografi’ yöntemiyle kalpte by-pass’a son verdi. Kalp damarlarındaki tıkanıklıkları, hastanın vücudunda kesik işlemi yapılmadan uygulayabiliyor.

(Visited 963 times, 1 visits today)