GSK Türkiye’de Üst Düzey Atamalar

GSK Türkiye İlaç Finans Direktörlüğü ile Tüketici Sağlığı Finans Direktörlüğüne yeni atamalar yapıldı.

GSK Türkiye Tüketici Sağlığı Finans Direktörü olarak görev alan Oğuz Erkan,  Temmuz ayı itibariyle GSK Türkiye İlaç Finans Direktörlüğü’ne atandı. Oğuz Erkan’ın yerine ise, GSK Londra’da Strateji ve Performans Yönetim Müdürü olarak görev yapan Dilara Yıldırım getirildi. 

OĞUZ ERKAN

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Oğuz Erkan, aynı üniversitede Executive MBA eğitimini tamamladı. 2006 yılında GSK Türkiye’ye katılan Erkan şirket içinde ilaç bütçe planlama, hazine ve kredi kontrol yönetimi, fiyatlandırma, tedarik zinciri, ve tüketici sağlığı finans gruplarında ülke, bölge ve global roller de dahil olmak üzere çeşitli görevler üstlendi. Şirket içindeki değişim ve dönüşüm projelerine de katkılar sağlayan Erkan, yeni göreviyle beraber GSK Türkiye Yönetim Kurulu’nun da üyesi olacak.

DİLARA YILDIRIM

İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Dilara Yıldırım, 2010-2017 yılları arasında GSK Türkiye Finans Ekibi’nde farklı roller üstlenmiş, 2017 yılında Londra’ya giderek Strateji ve Performans Yönetim Müdürü ve HIV Global Finansal Planlama rollerinde görev almıştı. Yıldırım, yeni göreviyle beraber GSK Türkiye Tüketici Sağlığı Liderlik Ekibi’nin de üyesi olacak.

(Visited 18 times, 1 visits today)