‘Delirten Hastalık’ olarak bilinen ‘Trigeminal Nevralji’ ameliyatla tedavi edildi

Iraklı kadın hasta, halk arasında ‘Delirten hastalık’ ya da ‘Çıldırtan hastalık’ gibi isimlerle anılan, kişinin hayatını dayanılmaz ağrılarla adeta işkenceye çeviren ‘Trigeminal Nevralji’ hastalığından geçirdiği ameliyat sonrası kurtuldu.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümünden Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mete Karatay ve Doç .Dr. İdris Sertbaş’ın gerçekleştirdiği başarılı operasyon ile sağlığına kavuşan ve ülkesine dönmek üzere taburcu edilen Iraklı kadın Maha Jawas Kadhim Matoorchi, ‘Yıllardır süren ağrılarımın sonlandığına hala inanamıyorum, rüyada gibiyim. Türk hekimlerine teşekkür ederim’ diye konuştu.

14 yıldır yüzünün sol tarafında yaşadığı şiddetli ağrılardan dolayı dişlerini çektiren, uzun yıllar ışın tedavisi gören, ilaç ve iğne tedavisi ile de bir türlü iyileşemeyen ve hayatı adeta bir işkenceye dönmüşken, şifayı Türkiye’de arayarak tedavi olan Irak asıllı 4 çocuk annesi Maha Jawad Kadhim Matoorchi , Prof. Dr. Mete Karatay ve Doç. Dr. İdris Sertbaş’ın gerçekleştirdiği başarılı ameliyatla şimdi hem sağlıklı hem de mutlu.

100 bin kişinin 5 inde görülen bu aşırı ağrılı hastalığın tedavisinin yapılması için öncelikle doğru teşhisin konulmasının çok önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Mete Karatay, yemek yemekte, konuşmakta ve hatta yüz mimikleri yapmakta zorlanarak hayatı adeta kabusa dönen hastaların bu ameliyatla sağlığına kavuşacaklarını ifade etti.

(Visited 12 times, 1 visits today)