Bill Gates, maske takmayanları nüdistlere benzetti

Aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Microsoft’un kurucusu Bill Gates, maske takmayanları nüdistlere benzetti.

Aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin açıklamalar yaparak, maske takmayanları nüdistlere (Her yerde çıplak gezmeyi savunan kimse) benzetti.

Amerikalı oyuncu Rashida Jones’un podcast programına konu olan Gates, salgına karşı mücadelenin en etkin yolunun maske takmak olduğunu ifade ederek, insanların bu kurala hala uymamasını anlayamadığını belirtti.

Bill Gates’in Blog sayfasında yer alan habere göre, yapılan bilimsel araştırmaların maske kullanımının hayati önemini kanıtladığını vurgulan Gates, ”İnsanlara pantolon giymeleri söyleniyor ve herkes bu kurala uyuyor” sözleri ile maske kullanmayanları eleştirdi.

Gates, maske takmanın en az kıyafet giymek kadar doğal bir şey olduğunun belirterek, maske takmayanları nüdistlere benzetti.

Bu arada, Bill Gates ve eşi Melinda Gates’in kurduğu Bill & Melinda Gates Vakfı, Kovid-19’a karşı geliştirilecek aşıya herkesin eşit erişimini sağlamak için 70 milyon dolar ek fon sağlayacaklarını bir süre önce açıklamıştı.

Gates ve eşi, koronavirüse karşı geliştirilen 4 projeye de destek oluyor. 

(Visited 10 times, 1 visits today)