Bakan Koca’dan fotoğraflı ”Hastalık Yayılıyor” uyarılarına devam

Bir süredir koronavirüs vakalarının hızla arttığı İstanbul’da çalışmalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastaneleri ziyaret etti. Yetkililerden bilgi alan Koca, Twitter hesabından fotoğraf paylaşarak ”Hastalık yayılıyor” uyarılarına devam etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgına karşı mücadelenin önemli merkezleri olan Samatya İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bahçelievler Devlet Hastanesini ziyaret ederek incelemede bulundu.

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Yöneticilerimizle hastanenin mevcut koşullarını değerlendirdik. ŞU ANKİ KAPASİTENİN ARTIRILMASINA YÖNELİK çözümleri ve çevre ilçelerle koordinasyonu ele aldık. Hasta yükünün dağılımına yönelik çalışmalar yaptık” dedi.

Sağlık Bakanı Koca’dan uyarı

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabından ”Hastalık Yayılıyor” başlıklı paylaşımlarına devam ederek, ”COVID-19 yayılıyor. Günlük hayattaki hareketliliğinizi azaltmadıkça, mesafe kuralına uymayı zorlaştıran her tür kalabalıktan uzak kalmadıkça kendinizi virüsten yeterince koruyamazsınız. Riski azaltın. Hastalığın zorluklarını yaşamamak için lütfen kendinizi koruyun” uyarısında bulundu.

Fotoğraf paylaştı

 

(Visited 21 times, 1 visits today)