Amerikalı doktordan koronavirüse karşı siyah çay önerisi

Amerikalı Dr. Leo Galland, siyah çayın içerisinde bulunan bazı maddelerin koronavirüsün çoğalmasını engellediğini ifade ederek, koronavirüsten korunmak için çay içilmesi önerisinde bulundu.

Amerika’nın En İyi Doktorları listesinde yer alan  Dr. Leo Galland, siyah çayın koronavirüsle mücadelede oldukça faydalı olduğunun belirterek, “Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir” dedi.

Covid-19 salgınının 3 nedenden dolayı dünyayı durma noktasına getirdiğini dile getiren Dr. Leo Galland, bunları, ”Çok bulaşıcıdır, insan grupları içinde kolayca yayılır”, ”Covid-19 genellikle semptomu olmayan kişiler tarafından yayılır”, ve ”Enfekte kişilerin yüzde 80’i önemsiz bir hastalık yaşamasına veya hiç semptom göstermemesine rağmen, yaklaşık yüzde 3,5’i ağır komplikasyonlarla ilişkili hastaneye yatma ve yoğun bakım gerektiren felaket bir hastalık geliştirir” şeklinde anlattı.

Covid-19’un alışılmadık ve gizemli tezahürlerinin giderek daha yaygın hale geldiğini belirten Dr. Leo Galland, ”Covid-19 sadece kötü bir grip vakası değil. Kalp yetmezliği, dolaşım sorunları, kan pıhtıları, sindirim bozuklukları, nörolojik ve psikiyatrik semptomlar ve otoimmün hastalıklar Covid-19’u komplike hale getirebilir” dedi.

Koronavirüse karşı alınması gereken önlemler hakkında önemli açıklamalarda bulunan Dr. Leo Galland, hastalığın kişinin sadece bağışıklık sistemini değil metabolizmasını da ilgilendirdiğini kaydetti.

Çay, virüslerin çoğalmasını engelliyor

Çayın virüsle mücadelede oldukça faydalı olduğunun altını çizen Dr. Leo Galland, “Yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddeler, virüsün çoğalmasını önler. Ayrıca çayı süt ile içmemek gerekir çünkü süt, ihtiyacımız olan şeylerin emilimini engeller. Çayı, olduğu gibi içmek gerekir. Bunun yanında melatoninin faydalı olduğunu gösteren bazı kanıtlar var. Melatonin takviyesi yapan insanların Covid-19’a yakalanma ihtimali daha düşük. Muhtemelen bunun nedeni, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve antiinflamatuvar etkisi” dedi.

Koronavirüs aşılarını desteklediğini de dile getiren Dr. Leo Galland, aşılanma ve doğal beslenmenin bir arada kullanılmasını önerdi.

 

(Visited 7 times, 1 visits today)