Yeşilay’ın öğrencilere yönelik yarışmasına başvurular başladı

Yeşilay’ın, Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştireceği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışmasına başvurular başladı. İlk, orta ve lise öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmanın son başvuru tarihi 17 Şubat 2023. Yarışmada toplam 1 milyon 152 bin TL para ödülü dağıtılması planlanıyor.

 

Yeşilay’ın, Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 2011 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve çocukların ve gençlerin bağımlılık konusunda farkındalıklarının artırılmasını amaçlayan ‘‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”nın 12’ncisi için başvurular başladı.

Son başvuru tarihi ne zaman?

 Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ilk, orta ve lise kademelerinde eğitim veren tüm okul öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmanın son başvuru tarihi, 17 Şubat 2023 olarak belirlendi.

Çocuk ve gençleri zararlı alışkanlıklara karşı bilgilendirmek; alkol, sigara, uyuşturucu madde, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerine karşı farkındalık oluşturmak, yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini artırmak, yeteneklerini teşvik etmek amacıyla görsel ve edebi olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, toplam 1 milyon 152 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Hangi kategoriler? 

”Bağımlılık” konulu yarışmaya ”görsel kategoride” afiş, resim, karikatür veya kısa video; ”edebi kategoride” ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı alanlarından sadece biriyle katılım sağlanabilecek.

Nereden başvuru yapılabilir?

Tüm başvuruların snsg.yesilay.org.tr üzerinden yapılacağı yarışmayla ilgili ilk değerlendirme okullarda kurulan komisyon tarafından gerçekleştirilerek, okul birincileri seçilecek. Yarışmanın sonuçları 2 Haziran 2023 tarihinde düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak.

Yarışmada  il birincileri 2 bin  TL para ödülü kazanırken, ülke genelinde eserlerin değerlendirilmesi sonucunda her bir kategoride birinci olan katılımcılara 15 bin, ikinci olan katılımcılara 10 bin TL, üçüncü olan katılımcılara ise 5 bin TL ödül verilecek.

(Visited 75 times, 1 visits today)