Türkiye’nin cilt haritası çıkartıldı

Türkiye genelinde yapılan anket sonuçlarına göre, Dermatoloji ve Pediatri hekimlerinin Atopik Dermatit endikasyonu olan hastalarını görme sıklığı oldukça yüksek.

Pediatrik Dermatoloji’de Atopik Dermatit yüzde 68 görülme sıklığı ile 1. sırada, Dermatoloji’de ise Atopik Dermatit yüzde 17 görülme sıklığı ile 2. sırada yer alıyor.

Bioderma firması cilt kuruluğuna karşı çözüm sunan Atoderm ile cilt kuruluğuna karşı farkındalık yaratmak için ‘Cilt Kuruluğuna Karşı İhtiyacın Nem, Çözüm Atoderm’ sloganıyla roadshow başlatacak ve İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Ordu, Erzurum ve Iğdır olmak üzere 7 ili ziyaret edecek.

Toplumu bilinçlendirme amacıyla gerçekleştirilecek proje 17 Ocak’ta İstanbul’da başlayacak. Atoderm Tır’ı sırasıyla 22 Ocak’ta İzmir, 25 Ocak’ta Eskişehir, 29 Ocak’ta Ankara, 1 Şubat’ta Ordu, 4 Şubat’ta Erzurum ve 8 Şubat Iğdır’da cilt kuruluğu problemi yaşayanlarla buluşacak. Atoderm Tır’ı, doktor ve eczacılar aracılığıyla cilt kuruluğu yaşayanları bilgilendirecek.

Proje kapsamında il il dolaşacak tırda; deneyimler paylaşılacak, cilt analizi yapılarak cilt kuruluğunun durumu tespit edilecek ve hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifli zaman geçirecekleri çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek.

(Visited 14 times, 1 visits today)