Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin Kasım’da açılması planlanıyor

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin 13 Kasım’da açılması planlanıyor. 1 milyar 500 milyon TL’ye mal olan 486 yataklı Şehir Hastanesi, gerektiğinde 556 yatağa çıkartılacak altyapısıyla Türkiye’nin ilk modüler hastanesi olma özelliğini taşıyor. 

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin önümüzdeki ay açılması planlanıyor. 1 milyar 500 milyon TL’ye mal olan 486 yataklı Şehir Hastanesi, gerektiğinde 556 yatağa çıkartılacak altyapısıyla Türkiye’nin ilk modüler hastanesi olma özelliğini taşıyor.

”13 Kasım’da açmayı planlıyoruz”

Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin yapımını üstlenen Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın,  şunları söyledi.

Akfen İnşaat olarak bitirdiğimiz 3’üncü hastanemiz. Hem bölgenin,  hem de Tekirdağ’ın en büyük modern hastanesi olacak. Yaklaşık 486 yataklı 566’ya çıkabilecek bir altyapımız var. Gerek deprem izolatörleri, gerek ekipmanlarıyla çok modern bir hastane.  Önümüzdeki hafta artık hasta almaya başlayacağız. 13 Kasım Tekirdağ’ın kurtuluş gününde, hastanenin resmi açılışını yapmaya planlıyoruz. Tamamlanan 3 şehir hastanesiyle 2 bin 322 yatağı hayata geçirmiş olduk.

”Bulgaristan ve Yunanistan’dan da hasta kabul edebilecek”

Isparta ve Eskişehir’de gördüğümüz, hastanelerin tamamlanmalarının ardından vatandaşlarımızın yanı sıra yurtdışından yabancılar da buralarda tedavi almaya başlıyorlar. Şu anda pandemi nedeniyle bu kesintiye uğrasa da, Tekirdağ’ı merkez olarak kabul ettiğinizde hayata geçirilen Şehir Hastanesi, Kırklareli ve Edirne’nin ötesinde ,Bulgaristan ve Yunanistan’dan bile hasta kabul edebilecek hale gelebilecek.

Hastanenin özellikleri

İnşaat alanı  158 bin metrekare olan hastanede 124 poliklinik ve 18 ameliyathane yer alacak. Hastanede  102 yoğun bakım yatağının yanı sıra kanser hastaları için tanı koyma aşamasında süreci hızlandıran  Pet-CT ünitesi de bulunacak. Tüp bebek merkezinin de  yer alacağı hastanede 700 kişi hizmet personeli olarak tam zamanlı görev yapacak.

(Visited 73 times, 1 visits today)