Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneğinin yeni yönetimi göreve başladı

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneğinin yeni yönetimi göreve başladı

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneğinin (PGED) yeni yönetimi göreve başladı.

PGED tarafından Antalya’da gerçekleştirilen ”Bilimin E Hali” kongresinin son gönü yapılan genel kurulun ardından, 10’uncu  dönem yönetim kurulu seçimleri yapıldı.

Yeni yönetim kurulu 

Yeni yönetim kurulunda yapılan görev dağılımına göre,  10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Eczacı Şule Dilek Yağcı Tüysüz oldu. Nurdan Gürgen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,  Serap Nart Genel Sekreter olarak seçildi. Diğer yönetim kurulu üyeleri de ” Pelin Tuba Fotan Ersoy,  Ayşem Jale Kıhtır, Sevgi Gülsoy, Murat Efeoğlu”dan oluştu.

Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği (PGED) 10. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Şule Dilek
Yağcı Tüysüz, genel kurul sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Yeni dönemimizde yine mesleki gelişimimizi arttırmak, yenilikleri takip edebilmek, eğitimler verebilmek, genç meslektaşlarımıza bilgi aktarabilmek, endüstriyle iş birliği yapabilmek ve sosyal olarak meslek birliğimizi buluşturmak adına kongre ve toplantılarımıza hız kesmeden devam etmeyi planlıyoruz. Bu sebeple 2 yılda bir gerçekleşen fiziki buluşmalarımızın yanı sıra küçük alt toplantılar ve eğitimler gerçekleştirmek üzere çalışmalarımız devam edecek. Eczacılık alanında dijital dönüşümün öncüsü olmak, dünyada uygulanan eczacılık modellerini ülkemize entegre etme çalışmalarını gerçekleştirmek, eczacılığın toplum sağlığındaki rolünü güçlendirmek için iletişim çalışmalarını geliştirmek, afet durumlarına karşı hazırlık ve acil durum müdahale yeteneklerini artırmak, ayrıca obezite, fitoterapi, KOAH, diyabet gibi konu bazlı sempozyumlar düzenlemek, Pged Care ürünlerimizin çeşitliliğini artırarak pazar payını büyütmek yeni dönem çalışma hedeflerimiz arasında yer alıyor.”

(Visited 8 times, 1 visits today)