Pandeminin kahramanları için ”Boğaziçi Mehtapları” konseri

Pandeminin kahramanlarından 300’e yakın sağlık emekçisi, Üsküdar Belediyesi tarafından Boğaziçi Mehtapları konserinde ağırlandı. 

 

Üsküdar’da  Covid-19 salgınıyla mücadele eden kahramanlar unutulmadı. 300’e yakın sağlık emekçisi, Valide Sultan Gemisinde düzenlenen ”’Boğaziçi Mehtapları” konserinde ağırlandı.

Boğaz manzarası eşliğinde gerçekleşen konserde, uzun yıllar müzikal ve operalarda sahne alan Serap Çiftçi, Türk sanat musikisinin en nadide eserlerini seslendirdi. Sağlık çalışanları, şarkılara eşlik ederek doyasıya eğlendi.

Üsküdar Belediye Başkanı Türkmen…

Gecede konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, şunları ifade etti:

”Üsküdar Belediyesi Valide Sultan gemisinde, sağlık çalışanlarımıza bir teşekkür anlamında Boğaziçi mehtaplarının altında bir gece düzenledik. Devlet opera sanatçımız Serap Çiftçi hanımefendi ve ekibiyle birlikte unutulmaz bir akşam oldu. Üsküdar, Beykoz ve Ümraniye’de ki hastanelerde çalışan doktorlarımız, hemşirelerimiz ve diğer sağlık çalışanı arkadaşlarımızla güzel bir akşam oldu gerçekten. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Sağlık çalışanlarımız, özellikle bu pandemi sürecinde kendi sağlıklarını tehlikeye attılar. İnanılmaz fedakârlıklar gösterdiler. Özellikle salgına maruz kalan vatandaşlarımızın biran önce sağlıklarına kavuşmaları adına gerçekten çok emek harcadılar. Onlara milletçe şükran borçluyuz ve teşekkür ediyoruz. Hem bir teşekkür anlamında, hem de güzel bir boğaz gezisi olsun dedik.”

(Visited 1 times, 1 visits today)