Pandemi bebeklerinde ”Kırk uçurma” artık online

Koronavirüs salgını, birçok ritüeli de değiştirdi. Bunlardan biri de ”Kırk uçurma.” Pandemi dönemi  doğan bebeklerin ”Kırk uçurması” da, dijital ortamda oldu.  17 yıllık bekleyişin ardından dünyaya gelen pandemi bebeği ”Aykut”un kırkı, online uçuruldu.

Koronavirüs salgını birçok ritüeli de değiştirdi. Bunlardan biri de bebeklerde ”Kırk uçurma.” Pandemi dönemi  doğan bebeklerin ”Kırk uçurması” da, dijital oldu. 

17 yıl sonra dünyaya gelen pandemi bebeği ”Aykut”…

2002 yılında hayatlarını birleştiren Şenay-Ayhan Kurtuluş çifti,  karşılaştıkları sağlık problemleri nedeniyle tüp bebek yöntemine başvurdu. Çiftin, bebek özlemiyle geçirdiği 17 yıllık süreçte farklı merkezlerde, 3 tüp bebek deneyimi ve 3 operasyonu oldu. Kendilerine son bir şans vererek,  Bahçeci Fulya Tüp Bebek Merkezi’nden Doç. Dr. Remzi Abalı’yla tanışan ve tedaviye başlayan çift, ömürlerinin neredeyse yarısı boyunca bekledikleri müjdeli haberi, kısa süre içerisinde aldı. Ve 23 Mart’ta dünyaya gelen “Aykut” bebek, pandemi günlerinde tüm ”Kurtuluş” ailesinin mutluluk kaynağı oldu.

”Aykut’un kırkını dijital ortamda uçurduk”

Anne Şenay Kurtuluş, duygularını şöyle anlattı:

17 yıl beklediğimiz bebeğimiz salgın günlerinde doğdu. Bir yandan tüm aile bireyleri onu merakla görmeyi isterken,  bir yandan da koronavirüse karşı tedbir amaçlı herkes evde kalmak durumundaydı. Ailemin mutluluğuma ortak olmasını isterdim ama öncelikle herkesin kendini koruması gerekiyordu. Hastaneye ve sonrasında evimize gelmek isteyenleri, tedbir amaçlı kabul edemedik. Çareyi,  teknolojiyi kullanmakta bulduk. Tüm tebrikleri görüntülü konuşmayla online kabul ettik.  Aykut’un kırkını da dijital ortamda uçurduk.

(Visited 25 times, 1 visits today)