Koronavirüs salgınında markete giderken nelere dikkat etmeliyiz?

Koronavirüs salgını döneminde markete giderken nelere dikkat etmeliyiz? Aldığımız sebze, meyveleri nasıl temizlemeliyiz? Peki eve gelen kargo siparişlerinin hijyeninden nasıl emin olacağız?

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Şiran Keşke, koronavirüs salgını döneminde market alışverişinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine işaret ederek, alışveriş poşetlerinde de virüs bulunabileceğini, eve getirilen poşetlerin boşaltılarak el hijyeninin gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Amerikan Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Şiran Keşke, koronavirüs salgını döneminde market alışverişinde nelere dikkat edilmesi gerektiğine işaret ederek, alışveriş poşetlerinde de virüs bulunabileceğini, eve getirilen poşetlerin boşaltılarak el hijyeninin gerçekleştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Keşke, alınan meyve ve sebzenin bol suyla yıkanması gerektiğini de ifade ederek, sirke ya da başka bir uygulamaya gerek olmadığını da söyledi.

Online alışveriş ile getirilen ürünlerin de dış kabından çıkarılarak virüsten korunulabileceğini anlatan Dr. Şiran Keşke’nin hazırladığı video sosyal medyada paylaşıldı. 

(Visited 49 times, 1 visits today)