Koca: ”Bugün itibariyle aşıda toplam doz sayısı 37 milyonu buldu”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Bakan Koca: ”Toplam uyguladığımız doz sayısı 37 milyonu buldu.”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

”Toplam 37 milyon doz aşı”

Güçlü sağlık altyapımızla ve halkımızın gösterdiği yoğun teveccüh sayesinde, toplumsal bağışıklık hedefimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Bugün itibariyle birinci dozda yaklaşık 23 milyon, ikinci dozda 14 milyon olmak üzere toplam uyguladığımız doz sayısı 37 milyonu buldu.

Bu güce güvenin demiştik. Bunun bir işaret zamiri olduğundan bahisle, kimdir bu gücün sahibi sorusunu soranlar oluyor. Bu gücün sahibi elbette devletimizdir. Devletimizin gücü büyüktür. Bu güce güveni güçlü şekilde gösteren halkımıza ve bu gücün en önemli unsurlarından biri olan sağlık teşkilatımıza teşekkür ediyorum.

”Aşılama kapasitemizin gerçek sınırlarını henüz görmediniz”

Aşılama kapasitemizin gerçek sınırlarını henüz görmediniz. Yapabiliriz dediğim rakamlara ulaştığımızı çok yakında görecek ve güçlü alt yapımızın sağladığı güvenden emin olacaksınız. Salgını önlemenin en önemli silahı olan yerli aşı konusunda yeni kabiliyetler kazanıyoruz. Yerli imkan tam bağımsızlık nişanıdır. Buna çok yaklaştığımızı görüyorum.

(Visited 19 times, 1 visits today)