Dünyanın Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Yeditepe’de Buluşuyor

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Uluslararası & 8. Ulusal YUDSA Kongresi 15 Mart Cuma günü başlıyor.

Dünyanın pek çok ülkesinden diş hekimliği fakültesi öğrencilerinin birbirinden iddialı bilimsel çalışmalarıyla yer aldığı Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Kulübü (YUDSA) Kongresi’nin 8’ncisi, 15-17 Mart tarihleri arasında, İstanbul Göztepe’deki Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Kongre bu yıl, İngiltere, Makedonya, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Mısır, Fransa, İsviçre, Bosna Hersek ve Türkiye olmak üzere 10 farklı ülkeden, yaklaşık 300 öğrenciye ev sahipliği yapacak.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun da (TÜBİTAK), destekçileri arasında yer aldığı bu yılki kongreye, altı uluslararası bilim insanı ve ünlü eğitmen Erdem Ercan konuşmacı olarak katılacak.

Erdem ERCAN

Duygusal Zeka, Beden Dili–Mikro İfadeler Uzmanı, Profesyonel konuşmacı ve girişimci olan Erdem Ercan, 1972 yılında Adapazarı’nda doğdu. Kocaeli Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra ODTÜ İşletme Bölümü’nü tamamladı. Sonrasında iş hayatına Teba ve Anadolu Efes’te çalışarak girdi. Yemek sektöründe Dymra adlı bir şirketin kurucusudur. Dünyanın İlk ve En büyük Duygusal Zeka Organizasyonu “Six Seconds Sertifikasyon Eğitimi” Hayatın Ritmi – Adler Central Europe iş birliği ile Türkçe olarak ilk defa Türkiye partneridir.

Dr. Mario Rui Araujo

Dr. Araujo, Lizbon Üniversitesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Psikoloji yüksek lisansını yapan Araujo, ağız sağlığı davranışları üzerine araştırmalar yapmaya devam etti. Aynı zamanda iletişim yetenekleri hakkında Uluslararası Konuşmacı unvanı aldı. Dr. Araujo, Portalegre Üniversitesi’nde Periodontoloji Departmanı’nda akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Nagihan Bostancı

İsviçre’deki Karolinska Institutet Üniversitesi’nde Periodontoloji Departmanı’nda akademisyen olan Prof. Dr. Bostancı, IADR tarafından yürütülen Periodontal Araştırma Grubu’nun başkanlığını yapmaktadır. Projenin araştırma konusu ağız ve sistemik hastalıkların periodontal hastalıklara etkisidir. Halen bu konuda araştırma yapmaya ve makale yayınlamaya devam etmektedir.

Dr. Moustafa Aboushelib

Dr. Moustafa Aboushelib, 1997 yılında Alexandria Üniversitesi’nde onur derecesiyle doktorasını tamamlamıştır. Dişe özgü biyomateryaller alanında uzmanlanmış ve 2004-2007 yılları arasında bu alanda Amsterdam Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Dr. Moustafa Aboushelib altmıştan fazla makale yayınlamış olup, güncel olarak altı farklı projede çalışmaktadır.

Dr. Vincenzo Ippolito

Dr. Ippolito, Perioral ve Oral Estetik Diş Hekimleri Derneği (POIESIS) üyesi olup yüksek lisans derecesini Parma Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Halen Palermo Üniversitesi’nde akademisyen olarak çalışmaktadır.

Prof. Dr. Mazen Tamimi

Prof. Dr. Mazen Tamimi, 1989 yılında Jordan Üniversitesi Oral ve Maxillofasial Cerrahi Bölümü’nden mezun olmuş, 2005 yılında Alman İmplantoloji Topluluğu (DGZI) başkanı seçilmiştir.

Halen Detroit Mercy Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev almaktadır.

Marco Mazevet

Marco Mazevet, Rennes Üniversitesi’nden mezun olmuştur ve Londra’daki King’s College’da doktora yapmaktadır. Daha önce Avrupa Diş Hekimliği Öğrencileri Birliği’ne (EDSA) başkanlık yapmış olan Marco Mazevet Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Fransız Dental Cerrahi Birliği (FDS) üyedir.

(Visited 24 times, 1 visits today)