Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği açıldı

26 Eylül’de İstanbul’da meydana gelen depremde zarar gören Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Kliniği yeni binasında hizmet vermeye başladı.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi yerleşkesinde yapımı tamamlanan İÜC-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Kliniği açıldı.

İstanbul- İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın,  İÜC-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nin yapımının daha önceden başladığını,  deprem nedeniyle bu kliniğin yapımını hızlandırdıklarını belirtti.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinin Türkiye’den en yüksek puanla öğrenci alan devlet tıp fakültesi olduğunu da anımsattı.

Yeni bina 5 bin 571 metrekarelik alana sahip ve çelik konstrüksiyonla 3 katlı olarak inşa edildi. Klinikte, bir acil servisimiz var. 8’i izolasyon bölümünde olmak üzere, toplam 48 yataklı servisi de bulunuyor.

13 yan dal ile hizmet veren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında İstanbul’un Avrupa Yakası’nın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tek kistik fibroz merkezi yer alıyor. 

Klinikte, genel pediatri, endokrinoloji, gastroenteroloji, genetik hastalıkları, hematoloji-onkoloji, enfeksiyon, klinik immünoloji-alerji, kardiyoloji, beslenme ve metabolizma, nefroloji, romatoloji, yeni doğan, nöroloji, sosyal pediatri, adolesan, çocuk acil, çocuk yoğun bakım, çocuk göğüs hastalıkları bölümleri yer alıyor.

(Visited 27 times, 1 visits today)