Bakan Koca ‘Risk devam ediyor’ diyerek 4 ilin verilerini açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı toplantı yaptığını duyurarak, 4 ilin vaka artış ve yoğun bakım doluluk oranlarını açıkladı.

Bakan Koca, Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya’daki koronavirüs salgınıyla ilgili 4 ilin valisi, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı değerlendirme toplantısı yaptıklarını açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, 4 ilde riskin devam ettiğinin altını çizdi.

Kentlerdeki vaka artış oranlarını ve yoğun bakım doluluk oranlarını da paylaşan Koca, şu ifadeleri kullandı:

”Zonguldak, Ankara, Sivas, Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı il değerlendirme toplantıları yaptık.  Sırasıyla Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor. Son bir haftada Zonguldak’ta vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %77, Ankara’da sabit artış olmakla birlikte yoğun bakım doluluk oranı %74, Sivas’ta artış %25, yoğun bakım doluluk oranı %66, Malatya’da artış %35 yoğun bakım doluluk oranı %61. Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım.”

(Visited 8 times, 1 visits today)