Bakan Koca: 250 liranın üzerinde ücret istenirse gereğini yaparız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, PCR testine ilişkin ücret tartışmalarına ilişkin, ”250 liranın üzerinde ücret istenirse gereğini yaparız” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, PCR testine ilişkin ücret tartışmalarına ilişkin, ”250 liranın üzerinde ücret istenirse gereğini yaparız” dedi.

Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Kovid-19’dan kaybedilen hastaların önemli kısmının erken dönemde tedavisine başlanmayan ve ilacını almayan kişiler olduğunu ifade ederek, ”Erken dönemde ilaçlarımızı mutlak alalım, bu dönemde en ufak grip, nezle benzeri belirtilerin de Kovid-19 olabileceğini mutlak düşünelim” dedi.

Bakan Koca, PCR testine ilişkin ücret tartışmalarına ilişkin, ”Vatandaşımız, 250 TL’den fazla bir ücret istenmesi söz konusu olursa bize müracaat etsin. Sadece ücret iadesi değil, lisansın ve ruhsatın iptal edilebileceğini özel sektörde vatandaşımız da bilsin. 250 liranın üzerinde ücret istenirse gereğini yaparız” dedi.

Koronavirüs aşısı ücretsiz olacak

Aşının belli risk gruplarına devlet tarafından yapılacağını belirten Koca, ”Koronavirüs aşısı ücretsiz olacak” dedi.

Ayrıca aşı olmak isteyenlerin de eczanelerden aşı temin edebileceğini kaydeden Koca, aşı ücreti için de bir üst limit belirleneceğini vurguladı.

İBB’nin açıkladığı defin rakamları

Bakan Koca,  İBB’nin açıkladığı defin rakamlarına ilişkin de, ”Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor” dedi.

(Visited 9 times, 1 visits today)