Aşı olmayanlar ücretsiz izne gönderilsin önerisi

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, aşı olmayanların ücretsiz izne gönderilmesi konusunda bir yasal düzenleme yapılmasının faydalı olacağını söyledi.

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, aşı olmayanların ücretsiz izne gönderilmesinin faydalı olacağını söyledi.

Bir TV kanalına açıklamalarda bulunan, Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, aşının tüm dünyada etkili olduğunun ispat edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

Tüm çalışanlarımızın aşılanması adına mağazalardaki arkadaşlarımızı bilgilendiriyoruz. Firmalarımız aşı olmayan çalışanları ücretsiz izinleri ya da yıllık izinleri varsa izne göndermeye başlayacaklar diye tahmin ediyorum. Eğer böyle bir uygulama yoksa, aşı olmayanları ücretsiz izne gönderilmesi için yasal bir düzenlemenin yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum.”

Sadece restoran ve AVM’lerde değil toplu bulunulan her yere girişte aşı zorunluluğunun istenmesi gerektiğinin altını çizen Öncel, markaların da bu kapsamda yavaş yavaş çalışanlarına aşı zorunluluğu uygulaması başlattığını söyledi.

(Visited 20 times, 1 visits today)