Yaz Gelinleri ve Damatlara Bakım Önerileri

Evlilik öncesi hazırlıklar zevkli olduğu kadar yoğun ve yorucudur. Düğünlerinin unutulmayacak bir gün olması için gelinler adeta kendilerini bir kampa sokarlar. Kimisi kilo vermeye çalışır, kimisi almaya…

Makyaj, saç derken tam bir kaos söz konusudur. Bu arada damatlar da bakımlı olmak için ellerinden geleni yaparlar.

Tanfer Sağlık ve Estetik Kliniği’nden Estetisyen Tuğçe Ürüm, yaz gelinleri ve damatlara tüyolar verdi.

Önce Gelinler

Cildiniz için en önemli şey, nemlendirici bakımlar uygulamak gerektiğidir. Cildinizi ihtiyacı kadar nemlendirin; cilt bakımı için maske veya yoğun nem maskeleri uygulayın. Gözleriniz için onarıcı bir krem kullanmayı ihmal etmeyin. Uykusuzluk ve stresten en çok zarar gören göz çevreniz için elinizden geldiğince rahatlatmaya çalışın, mümkün olduğunca stresten kaçının. Cildinizi günlük olarak yüz yıkama jeliyle yıkayın. Alkolsüz cilt toniği de tercih edebilirsiniz. Göz çevresi ve göz torbalarınız için etkili bir bakım kremi kullanın.

Saçlarınızı 2 Gün Öncesinde Boyatın

Düğün öncesi saçlarınızı boyatacak olursanız en az 2 gün öncesinden boyatmaya çalışın. Saçınızın doğal görünümünü kullanmak için en az 2 gün yeterli olur. Saçlarınız yıpranmışsa  tamamıyla toparlanabilmesi için düzenli saç bakımı yapmış olmanız gerekir. Bir süre öncesinden başlamış olmanız gereken uygulamalardan biridir.

Peeling Yapın

Gün için de yorulan, uykusuz ve makyaja maruz kalan ciltler size siyah nokta, sivilce, leke, şişlik olarak geri dönebilir. Cildinizi arındırmanız için peeling en çok ise yarayacak olan yöntemlerden biridir. Peeling yöntemlerini haftada bir kez yapmanızı öneriyorum.Cildinize uyguladığınız bölgelere peeling sonrası krem ve nemlendiriciler uygulamanız cildinizde oluşabilecek kuruluğu önlemenize yardımcı olur. Her hafta peeling yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizde, düğün gününüzde cildiniz alışılmış bir ferahlığa sahip olduğu için siz de kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Damatlara Tüyolar

Damat cilt bakımı kişisel bakımın birinci basamağını oluşturur. Nem maskeleri, akne tedavisi, kırışıklık karşıtı masajlar, siyah nokta için peelingler ve cilt temizlenmesi için gerekli olan cilt bakımı; özellikle düğün öncesinin olmazsa olmazları sayılıyor. Tıraştan tahriş olabilen cildi yumuşatmak için nem çalışmaları ayrıca önem taşıyor. Cilt bakım merkezleri, güzellik salonları gibi kişisel bakım kliniklerinde yapılan derin bakımın ardından, derinlemesine bir temizlik gerekebilir.

Damatlar da hafif dolgu ya da botoks yaptırabilir  

Mimik kırışıklıklarından, yüz asimetrisinden şikayetçi olan bakımlı damatlar; düğün öncesi hafif dolgu ve botoks işlemlerine de başvurabiliyor. 15-20 gün içinde oturan dolgu işlemi, doğal ve daha genç bir görünüm vadediyor.

Şule Yılmaz

 

 

 

(Visited 97 times, 1 visits today)