Topçular Aile Sağlığı Merkezi açıldı

Eyüpsultan Topçular Aile Sağlığı Merkezi açıldı.  Merkez, 3 aile hekimiyle yaklaşık 24 bin kişiye hizmet verecek.

Eyüpsultan Topçular Aile Sağlığı Merkezi açıldı.

Topçular Mahallesi Gürbüzler Caddesinde hizmete başlayan merkez, bölgede önemli bir ihtiyacı karşılayacak. 3 aile hekimiyle yaklaşık 24 bin kişiye hizmet verme kapasitesine sahip olan merkez üç kattan oluşuyor. Topçular Aile Sağlığı Merkezinde, Aşılama ve Bebek İzleme Hizmetleri, Aşı Odası, Kanser Tarama Odası, Gebe Sağlığı ve İzleme Odası, Aile Planlama, Acil Müdahale ve Laboratuvar gibi birimler bulunuyor.

”Alibeyköy merkez ve Yeşilpınar’a da ASM”…

Açılışta konuşan Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, ilçenin bütün mahallelerinde ASM’lerin ve kreşlerin sayısını artırmak için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

”5. Levent’te bir ASM, Topçular’da bir ASM ve 112 açtık. Şimdi de hem Alibeyköy merkezde, hem de Yeşilpınar’da bir ASM daha hayata geçirmemiz gerekiyor. Bu şehirde insanlar (hastane, ASM yok, okula ulaşamıyorum) diyerek,  başka yerlere taşınmasınlar diye bunların hepsine bir formül bulmaya gayret ediyoruz. Her bölgede boş bulduğumuz yerleri değerlendirip, park yapmaya, kültür merkezi yapmaya gayret ediyoruz.” 

Bu arada açılışta, Eyüpsultan Belediyesi’nin uzman diyetisyenleri tarafından vatandaşlara sağlık taraması yapıldı. Obeziteyle mücadele kapsamında, açılışa katılan vatandaşların yağ ölçümleri ve kas analizleri yapıldı. Ayrıca şeker, tansiyon, karbonmonoksit ölçümleri, kanser ve diş taraması da gerçekleştirildi.

Topçular Aile Sağlığı Merkezi açılışına Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, İlçe Sağlık Müdürü Şeyma Halaç, İstanbul Avrupa Yakası Ambulans Hizmetleri Başhekimi Dr. Muhammet Enes Tural, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, Topçular Mahalle Muhtarı Remzi Tükenmez, sağlık çalışanları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

(Visited 7 times, 1 visits today)