Sonbahara kaş detoksuyla girin

Yaklaşan sonbaharla birlikte saçlarda olduğu gibi kaşlarda da dökülme yaşanabiliyor. Yaz boyunca güneş ve denizin etkisiyle yıpranan kaşlar için yaz sonu kaş detoksu kurtarıcı olabiliyor.

”Bir mevsimle kaşlarınızı kaybedebilirsiniz” diyen Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, kaş detoksu hakkında bilgi verdi.

Uzun bir yaz dönemi yerini sonbahara bırakmaya hazırlanıyor. Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan insan vücudu, bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimleri yaşayabiliyor.Mevsim geçişiyle oluşan stres ve depresyonun etkisi kaş dökülmeleri de sıkça görülüyor. Bu değişim sürecinde vücudun, ihtiyaç duyduğu bakım yöntemleriyle desteklenmesi gerekir.

Ciddi Seyrekleşmeler Yaşanabilir

Özellikle depresyonun da etkisiyle sonbaharda yapraklar gibi kaşlarda da tel tel dökülmeler ve ciddi seyrekleşmeler görülebiliyor. Bu durumu bazen insanlar kullandıkları kozmetiklerin de etkisiyle fark edemiyor. Ayrıca yaz dönemini bakımsız geçiren kaşlar daha da güçsüz olabiliyor. Bu yüzden bir mevsimle kaşlarınızı kaybedebilirsiniz ve tekrar uzun bir süre yeniden çıkmasını beklemek zorunda kalabilirsiniz. Sonbaharda kaş kayıplarınızı en aza indirmek için  kişiye özel olarak kıl köklerine  kaş vitamini ve bitkisel yağ içerikli bakım yöntemleri uyguluyoruz. Kaş detoksu olarak adlandırdığımız bu bakımı yaz sonunda uygulayarak, kaşlarınızın daha az kayıpla mevsim geçişini atlatmasına  yardımcı oluyoruz.

20-40 Yaş Gruplarında Mevsimsel Dökülme Sık Yaşanıyor

Özellikle 20 ve 40 yaş gruplarında mevsimsel dökülme sık yaşanabiliyor. Bu yaş gruplarının ilkbahar ve sonbahar ayları öncesinde  kas detoksu olarak adlandırılan medikal bakımlarını ihmal etmemeleri gerektir. Kıl yapısının güçlendirilmesi ve hacim verilmesiyle yapılabilen kaş detoksu uygulaması, kendi kaş köklerinizi besleyerek ve canlandırarak mevcut köklerinizi harekete geçirmeyi sağlıyor. Kendi kaşlarımızdan yararlanarak yaptığımız bu işlemde kıl yapısını güçlendirerek kaşlarımızın dolgusunu artırıyoruz. Sadece 1-2 seans sonunda kendi kaşlarınızla yepyeni bir anatomik kaş tasarımına kavuşabiliyorsunuz.

Şule Yılmaz

(Visited 184 times, 1 visits today)