Sakal ekimi konusunda merak edilenler

Erkeklerde köselik ya da sakalsızlık, özgüven eksikliğine sebep oluyor. Bu nedenle de pek çok erkek, sakal ekimi yöntemine başvuruyor.

 

 

Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, sakal ekimi hakkında merak edilenleri anlattı:

Sakal ekiminde ne kullanılıyor?

20’li yaşlardan itibaren sağlık problemi olmayan kişiler sakal ekimi yaptırabilir. Sakal ekiminden önce kişiye özel yapılan analizler değerlendirilerek işleme alınır. Sakal ekiminde ense bölgesinde ki saçlar donör olarak kullanılır.

Saç ekimi ile sakal ekimi farklı mı?

Saç ve sakal ekimi arasındaki en büyük fark, sakal ekimlerinde daha ince uçlu alım cihazlarının kullanılmasıdır. Ekim yapılan bölge işlemden 1 hafta sonra doğal görünümüne dönmeye başlar. Altı ay sonrasında ise sonuçlar gözle görülür bir hal alır. Tam sonucu almak 12-18 ay arasında değişlik gösterir.

Sakal yoğunluğu nasıl belirleniyor? 

Sakal ekimi kişinin beklentisiyle doğru orantıda yapılıyor. Ekim yapılacak kişiye ilk olarak ne kadar yoğunlukta ekim istediğini sorarız. Beklentiye göre de ekim sayısını ayarlarız. Saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de Safir Tekniğini kullanıyoruz. Bu yöntemin diğer işlemlere göre farkı ise cilt dokusuna zarar vermeyen safir uçlu kalem kullanılmasıdır. Bu sayede ekim yapılan bölgede daha hızlı iyileşme elde ederiz. 

Sakal ekimi sonrası nelere dikkat edilmeli?

Sakal ekimi işleminin ardından kişi ekim yapılan bölgeyi belli bir süre yıkamamalı yani suyla temastan kaçınılmalı. Ekim yapılan bölge hassas olduğu için parfüm kolonya gibi ürünler sürmemeli. Özellikle uzmanın söylediği talimatlara uyulması çok önemlidir. Çünkü genel iyileşme süreci yaklaşık 1 sene kadar sürer. Bu yüzden beslenme düzeninden, yapmış olduğunuz aktivitelere kadar dikkat etmeniz, sağlıklı sonucu almanız için büyük önem taşır.

(Visited 9 times, 1 visits today)