Amgen gençlerin biyoteknolojik fikirlerini ödüllendiriyor

Amgen, gençlerin biyoteknolojik fikirlerini ödüllendiriyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilen ”IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması”na lise, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilecek.

 

 

Amgen Türkiye tarafından gençlerin bilim alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak amacıyla, bu yıl ilki gerçekleştirilen IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması’nda lise, lisans ve yüksek lisans öğrencileri ödüllendirilecek. 

 ”Sağlık için Biyoteknoloji ve Yapay Zeka’ konusunda en yaratıcı fikirleri geliştiren öğrencilere Amgen Türkiye’de staj ve eğitim seminerlerine katılım imkanı sunuluyor. Öğrencilerin konuyla ilgili yaratıcı fikirleri 11 Mayıs’a kadar online olarak toplanacak.

Yarışmada finale kalan 10 fikir, 28 Mayıs tarihinde duyurulacak. Kazanan projeler 11 Haziran 2021 tarihinde tüm finalistlerin 10 dakikalık sunumu sonucu belirlenecek.

”Gençlerde bilim tutkusu yaratmak istiyoruz”

Bilime ve bilimin ufuk açan sırlarını yaymaya tutkuyla bağlı olduklarını belirten Amgen ve Gensenta Genel Müdürü Güldem Berkman,  şunları söyledi:

”Özellikle, ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerimizde bilim tutkusu yaratmayı amaçlıyoruz. IamGenius Biyoteknolojik Fikirler Yarışması’nın jüri üyeleri olarak ilk toplantımızı yaptık. Yarışmayla  gelecek nesle ilham vermeyi ve bilim okuryazarlığını güçlendirmeyi hedefliyoruz. Amgen Türkiye olarak sürdürülebilir bir dünya için bilim tutkusu aşılama vizyonumuz ile biyoteknoloji ve bilim alanındaki proje ve uygulamalarımıza imza atmaya devam edeceğiz.”

(Visited 11 times, 1 visits today)