”7 Yıl Bekleme! Kolunu Kaldır, Kontrolünü Yaptır!”

Global biyofarma şirketi AbbVie, halk arasında köpek memesi hastalığı olarak da bilinen HS hastalığına dikkat çekmek amacıyla, dijital farkındalık kampanya hazırladı. Hazırlanan videoda, hastalık ve tanısındaki gecikmeye dikkat çekiliyor.

Araştırmaya dayalı global biyofarma şirketi AbbVie, hidradenitis suppurativa (HS) hastalığına dikkat çekmek amacıyla,  Hidradenitis Sluppurativa Farkındalık Haftası kapsamında, dijital farkındalık kampanyası gerçekleştirdi.

Video da, HS hastalığı ve tanısındaki gecikmeye dikkat çekmek amacıyla ”Hadi Sen de 7 Yıl Bekleme! Kolunu Kaldır, Kontrolünü Yaptır!” mesajı veriliyor.

Video, toplumda köpek memesi hastalığı olarak da bilinen HS hastalığının tanısının ortalama 7 yıl gecikebilmesinden ve bu zaman zarfında hastaların vücutlarındaki ağrılı, iltihaplı sivilce ve çıban benzeri nodüller sebebiyle giderek düşen yaşam kalitelerinden yola çıkarak, hazırlandı. 

”Tanısı ortalama 7 yıl gecikebiliyor”

Toplumda her 100 kişiden birinde görülen HS, sıklıkla koltuk altlarında ve kasıklarda olmak üzere ağrılı, iltihaplı sivilcelerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır. Hastalar çekindikleri için doktora gitmiyorlar ya da dermatoloji dışındaki branşlara başvurabiliyorlar. Bu nedenle de HS tanısı ortalama 7 yıl gecikebiliyor.

Hastalar, hidradenitis suppurativa ile ilgili daha fazla bilgiyi www.hidradenit.com internet sitesinde bulabilecekler.

(Visited 95 times, 1 visits today)