”Otizmli öğrenciler için özel arayüzler” iç mimari tasarım yarışması

‘Otizmli Öğrenciler İçin Özel Arayüzler” iç mimari tasarım yarışması düzenlendi. Bu sene ilki gerçekleştirilecek yarışmada,  ilk aşama proje teslimi 20 şubata kadar devam edecek.

”Otizmli öğrenciler için özel arayüzler” iç mimari tasarım yarışması düzenlendi.

BABA Yapı sponsorluğunda, İçmimarlar Odası, Tohum Otizm Vakfı ve Değer Otizm Derneği işbirliğinde bu sene ilki gerçekleştirilecek mobilya ve işlevsel yüzey tasarımı yarışmasının teması, ”otizm bilinci ve özel gereksinimli bireylerin eğitim-sosyalleşme mekanlarına yönelik özgün tasarımlar” olarak belirlendi.

İlk aşama proje teslimi 20 şubat 2023 tarihine kadar devam edecek. Yarışmanın şartnamesi www.ozelarayuzler.com web sayfası adresinden indirilebilecek. Plywood (Kontrplak) malzemeyle  mobilya ve işlevsel yüzey tasarımı yarışmasına,  Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde iç mimarlık lisans bölümünde okuyan tüm öğrenciler katılabilecek.

Yarışmaya katılan öğrenciler,  otizmli öğrencilerin sosyalleştikleri ve eğitim aldıkları mekanlarda gündelik hayatın zenginleştirilmesine katkı sağlanması için Plywood ürünleri kullanılarak, ince motor becerilerinin çalışılabileceği, duyusal ihtiyaçların karşılanabileceği işlevsel mobilya ve duvar üniteleri tasarlayabilecek.

Mobilya ve duvar ünite kategorisinde kazanan projeye 1000’er $ değerinde teknoloji hediye çeki, halk oylamasında kazanan projeye 500 $ değerinde teknoloji çeki verilecek. Kazanan tasarımlar 26 Mayıs 2023 tarihinde ödül töreniyle açıklanacak.

(Visited 7 times, 1 visits today)