Obeziteye karşı ”Uluslararası Sağlıklı Gıda Yarışması”

Yaratıcı fikirler, ”Uluslararası Sağlıklı Gıda Yarışması”nda yarışacak. Obeziteyi önlemek adına düzenlenen yarışmada seçilecek 3 fikir, 100 bin dolara kadar varan para ödülü kazanabilecek. Yarışmaya son katılma tarihi ise 19 Mart.

Novo Nordisk ve Stockholm Gıda Forumu (EAT),  dünya genelinde sağlıklı ve sürdürülebilir gıda ortamları yaratarak obeziteyi önlemek için ”Uluslararası Sağlıklı Gıda Yarışması” (Healthy Food Challenge) düzenliyor.

3 fikire 100 bin dolar 

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen başvuruların değerlendirilmesinin ardından seçilecek 3 fikir, 100 bin dolara kadar varan para ödülü kazanabilecek. Yarışmaya son katılma tarihi ise 19 Mart. Sağlıklı ve sürdürülebilir gıda ortamları yaratacak yenilikleri ödüllendirmeyi amaçlayan yarışmaya katılmak isteyenlerin novonordisk.com/thehealthyfoodchallenge ve thehealthyfoodchallenge.com adreslerinden kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Yarışmaya girecek projelerin yenilikçi ve 2-3 yıl içinde uygulanabilir fikirler olması gerekiyor.

Yarışma başvurularına rehberlik etmesi için 28 Şubat’ta ve ardından 4 Mart’ta çevrimiçi bilgilendirme toplantıları yapılacak. Başvuruların ardından yapılacak ilk elemeyi geçen 30 başvuru sahibi, haziran sonuna kadar projelerini geliştirebilecek. Haziran’da yapılacak elemede 10’a indirilecek başvuru sahipleri, Haziran-Eylül arasında belirlenecek bir tarihte projelerini geliştirmek üzere temel eğitim kampına davet edilecek. Kazanan 3 projeyse Ekim ayında açıklanacak. 

(Visited 5 times, 1 visits today)