Yükselen trend, ”Ameliyatsız güzelleşme”…

Estetikte, ameliyatsız işlemlere talep giderek artıyor. Özellikle de yüz gençleştirme tedavilerine. Uzmanlara göre, cildin beslenmesine 30’lu yaşlarda başlanmalı. İlkbahar ve sonbaharda yüze bakım yapılmalı. Yüze,  gençleştirme için ameliyatsız ne tür tedaviler uygulanmakta?

Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler,  yüz gençleştirme tedavilerine talebin giderek arttığını, bunda da  ameliyatsız işlemlere geçişin etkili olduğunu kaydetti. Ve giderek yükselen ameliyatsız güzelleşme işlemleri hakkında bilgi verdi. Önerilerde bulundu.

10 yıl önce ameliyatla yüz gerdirme, şimdi bakım 

Günümüzde 50-60 yaşındaki insanların kendini  genç ve zinde gördüğü bir dönemdeyiz. Yüzümüzün genç ve sağlıklı kalması çift taraflı bir olgu. Hem doğal beslenme ve spor,  hem de medikal estetik işlemleri, yüzümüzün sağlıklı olmasını sağlıyor. Bundan yaklaşık 10 sene önce ameliyatla yüz gerdirme çok popülerdi.  Günümüzde artık çok güzel bakımlar, tedaviler kullanılmaya başlandı.

4 adımda genç ve sağlıklı görünüm

Misafirlerimize değişen koşullara yönelik 4 aşamadan oluşan bir işlem uyguluyoruz. Birinci aşamada vücudun vitamin depoları boşalmaya başladığı için yüz mezoterapisi ile başlıyoruz.

İkincisi, vücudumuzun da gençlik iksiri var. Kanımızda vücudumuzu, derimizi ve dokularımızı iyileştiren plazma yumağımız var. Bunları laboratuvar ortamında yoğunlaştırıp,  genç kalmasını istediğimiz yüz bölgemize enjekte ederek,  doğal gençlik iksiri işlemini yapabiliyoruz.

Üçüncü aşamada ise, dünya genelinde yüz gençleştirmede en iyi kullanılan cihazlardan bir tanesi fraksiyonel lazer sistemidir. Bu sistemde birkaç tane tedavi etkinliği elde edilebilir. Bunlardan bir tanesi cildin ölü tabakasını atabiliyoruz, ikincisi ciltte meydana gelmiş boşlukları ve gözenekleri lazerle sıkılaştırabiliyoruz. Üçüncüsü ise cilt altındaki gevşemiş lastik dokusunda, belli darbe izleriyle bir gençleşme bir dirilme tekrar elde edebiliyoruz. Bu tedavi yüzümüze lazer ışınlarıyla yapılıyor. Yüzün kırışıklıkları, yüzün ve cildin tonusuna (gevşekliğine) bakılıp analiz ediliyor ve buna göre hastamıza 1 ile 3 arasında seansla uygulanıyor.

Son tedavimiz  denilen bir işlem. Bu işlem özellikle cildimizde tonus kaybı olduğu zaman, o tonusu yerine getirmek için cildin üzerindeki ölü tabakanın giderilmesinde kullanılıyor.

Cilt beslenmesine 30’lu yaşlarda başlanmalı  

Bu tedavilere 50’li yaşlardan önce başlanmasını istiyoruz. Kadınlarımıza,  cildini beslemesine 30’lu yaşlarda başlamasını tavsiye ediyorum. Doğru tedaviler bizi genç ve diri tutar. Erkekler için de aynı şekilde olması gerekiyor. Yoğun stres, tempo ve seyahatlerden dolayı yüzümüz olumsuz etkileniyor. Klasik bir cilt bakımı değil,  cilde kökünden bakım yapılmalı.

Yılda iki kez bakım 

Bir yüzün takibi ve kontrolü 6 ayda bir olmalı. İlkbahar ve sonbaharda yüzümüze bakım yapılmalı. İlkbahar bakımı yaza, sonbahar bakımı kışa hazırlık olmalıdır. 

(Visited 21 times, 1 visits today)