Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a uluslararası özel ödül

Prof. Dr. Nevzat Tarhan’a sinirbilim alanındaki katkılarından ötürü ‘Global Neuroscience Leadership’ ödülü takdim edildi.

2013 yılında kurulan ve ABD başta olmak üzere sinirbilim alanında seçkin araştırmacıların yer aldığı Beyin Haritalama ve Tedavileri Derneği (Society for Brain Mapping and Therapeutics – SBMT), küresel düzeydeki çalışmalarını Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi’nin desteğiyle sürdürüyor.

Üsküdar Üniversitesi bu yıl da G20 – Neuroscience20 (BRAIN- SPINE- MENTAL- HEALTH) konferansında ülkemizi temsil eden tek üniversite oldu. Türkiye’yi temsil eden heyete, sinirbilim alanındaki katkı ve hizmetlerinden ötürü ‘Global Neuroscience Leadership’ ödülü takdim edilirken heyet şimdi de 2024 yılında Brezilya’da gerçekleştirilecek zirvede ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan zirvede, ‘Opioid Addiction and Pain Management – Mental Health, Brain Health & Spine Health’ başlıklı oturumda sunum yaptı. 

‘Nöropsikiyatride bilim politikaları’ üzerine önemli çalışmalarda bulunduklarını belirten Prof. Dr. Tarhan, tıbbın geleceği olan ‘yara açmadan tedavi edebilme’ üzerine bilim insanlarıyla fikir alışverişinde bulunmaya devam ettiklerini, bilim insanları olarak bunu başarmayı hedeflediklerini kaydetti. 

‘Global Neuroscience Leadership’ Ödülü takdim edildi 

Kongre kapsamında Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof. Dr. Türker Tekin Ergüzel ve NPİSTANBUL Hastanesi Sağlık Kuruluşları Direktörü Fırat Tarhan sinirbilim alanındaki katkı ve hizmetlerinden ötürü ‘Global Neuroscience Leadership’ ödülüne layık görüldü. 

(Visited 5 times, 1 visits today)