Orantılı burun için 3 boyutlu burun estetiği

Burun estetiğinde artık kalkık burun yerine, hem önden hem de yandan bakıldığında güzel görünen bir burun tercih ediliyor. Bunun için de 3 boyutlu burun estetiği yöntemi uygulanıyor. Bu yöntemle burun sırtı ve ucunun çok fazla inceltilmediği, tıpkı mandalla sıkılmış gibi burun kanatlarında çöküntülerin oluşmadığı bir anatomi oluşturuluyor.

Burun Estetiği (rinoplasti), en çok tercih edilen operasyonlar arasında yer alıyor.  Ve günümüzde artık sadece önden değil, hem önden,  hem de yandan bakıldığı zaman doğru orantılara sahip bir burun şekli ortaya çıkarmak oldukça önemli. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Zekeriya Kul,  bunu elde edebilmek için günümüz plastik cerrahlarının 3  boyutlu burun estetiği ameliyatı yöntemini tercih  ettiğini anlattı.

KALKIK VE KÜÇÜK BİR BURUN YAPMAK ÇOK KOLAY. ASIL ÖNEMLİ OLAN..B

Kıkırdak ve kemikten oluşan burun anatomisinin basitliğine karşın, buruna şekil vermek bir sanatçı hassasiyeti ve öngörüsü gerektiriyor. Her estetik cerrahi girişimde olduğu gibi rinoplasti için de hastaların en sık sorduğu soru, (Ameliyat sonrası dönemde burun estetiği yaptırdığım belli olacak mı, kalkık ve küçük bir burunla karşılaşacak mıyım?) oluyor. İnanın, bir plastik cerrah için kalkık ve küçük bir burun yapmak çok kolay. Asıl önemli olan ve cerrahlar tarafından kabul gören, ideal estetik yüz oranlarına uygun bir burun elde etmek. Bunu da, gereksizce fazla doku çıkarmadan hatta eksik olan burun bölgelerine kıkırdak (greft) destekler ilave ederek elde edebiliyoruz.

HEM YANDAN, HEM ÖNDEN DOĞRU ORAN 

Geçmiş yıllarda burun estetiği sonuçlarını gösteren resimlerde hastaların genellikle yandan çekilmiş operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları öne çıkartılırdı. Oysa bugün amacımız, hem önden hem de yandan bakıldığı zaman güzel bir burun anatomisi elde etmek. Bunun yöntemi de üç boyutlu burun ameliyatı. Bu yöntemde burun sırtı ve burun ucunun çok fazla inceltilmediği, tıpkı mandalla sıkılmış gibi burun kanatlarında çöküntülerin oluşmadığı bir anatomi oluşturuyoruz. Burun ucu kalkıklığını bayanlarda 100-110 derece, erkeklerde ise 90 derecede sınırlı bırakıyoruz. Böylece burnun bütün üniteleri yeniden oluşturularak, her ünitenin birbiriyle uyum içinde olduğu bir anatomi ortaya çıkarıyoruz.

(Visited 93 times, 1 visits today)