Köprüler bu yıl epilepsi için mor oldu

İstanbul’un köprüleri,  Dünya Epilepsi Günü kapsamında bu yıl mor oldu. Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, epilepsinin tüm dünyada kabul gören rengi, mor ışığa büründü.

Köprüler bu yıl epilepsi için  mor oldu. Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri, Dünya Epilepsi Günü kapsamında mor ışıkla aydınlatıldı.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından, epilepsi hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen ve 4 yıldır düzenlenen “Epilepsi İçin Bak”, Türkiye’deki 1 milyona yakın epilepsili birey ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar gerçekleştiriyor.

UCB Pharma’nın da koşulsuz katkılarıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Epilepsi İçin Bak” toplumsal farkındalık projesi kapsamında, İstanbul’da ulaşımın kalbi köprüler mor ışıkla aydınlatıldı. Bu akşam, Dünya Epilepsi Günü için Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprüleri,  epilepsinin tüm dünyada kabul gören rengi mor ışığa büründü.

Epilepsi İçin Bak Projesi 

Nörolojik rahatsızlıklar arasında en sık gözüken epilepsi, beyinde var olan elektriğin aşırı artması sonucunda ortaya çıkan kronik bir rahatsızlık.

Türk Epilepsi ile Savaş Derneği, Epilepsi İçin Bak projesiyle,  bu hastalık hakkında bilinen yanlışları ve ön yargıları ortadan kaldırmayı, epilepsili bireyleri topluma kazandırmayı amaçlıyor.Türkiye’de yaklaşık 1 milyon epilepsili birey ve yakını,  hastalık hakkındaki çeşitli ön yargılar nedeniyle zorluklar yaşıyor. Öyle ki bu ön yargılar hastaların tedavi süreçlerine ek olarak kaygı bozukluğu, depresyon gibi psikolojik sorunlarla uğraşmalarına neden oluyor. Epilepsi İçin Bak, son 4 yıldır epilepsinin korkulacak bir hastalık olmadığını, epilepsili bireylerin de herkes gibi hayatın her aşamasında yer alabileceklerini anlatarak, herkesi epilepsi farkındalığına davet ediyor.

(Visited 14 times, 1 visits today)