Erkeklerde genital organlara yönelik hangi estetikler yapılıyor?

Günümüzde erkekler de, kadınlar kadar görselliğe önem veriyor. Ancak özellikle genital organların estetiğine ilişkin sorunların dile getirilmesinde zorluklar yaşanabiliyor. Uzmanlar, yapılan estetik operasyonların sadece görselliği değil, fonksiyonel bozuklukları da giderdiğine işaret ediyor.

Plastik Estetik ve Rekonstüktif Cerrahı Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Türkaslan, erkekler için genital estetik  seçenekleri hakkında bilgi verdi.

Ameliyatların sadece görsel sonuçları yok

Öncelikle genital estetik konusunun sadece görsel sonuçları olmadığını söylemek gerekir. Penis büyütme, penis eğriliği giderme, sünnet hatalarının giderilmesi gibi uygulamalar, esasında ciddi fonksiyon bozukluklarını gidermeye yönelik uygulamalardır. Bu yüzden kişilerin sağlıklı cinsel yaşantılarına devam edebilmeleri bakımından, estetik cerrahi uzmanlarıyla bir an önce irtibata geçmelerinde fayda vardır.

En iyi bilinen müdahaleler penis büyütmeyle ilgili olanlar

En iyi bilinen müdahaleler, penis büyütmeyle ilgili olanlardır.

Penis uzatma ameliyatı: Bu prosedür genellikle penisin tabanını alt pelvise bağlayan bağın kesilerek daha görünür hale getirilmesine dayanır. Böylece  organ daha fazla ortaya çıkar.

Penis çevresi büyütme:  Bu, genellikle karın gibi vücudun diğer bölgelerinden yağ dokusunun çıkarılması ve penisin derisinin altına enjekte edilmesiyle, penise kalınlık eklemek anlamına gelir.

Testis implanları: Testis implantları, genellikle kanser tümörünün çıkarılması ameliyatı sonrası testis kaybeden erkekler veya testisleri doğal olarak hiç gelişmemiş erkekler tarafından tercih edilir.

Skrotal küçültme veya scrotoplasti:  Skrotumdan (erkeklerde testislerin bulunduğu torba benzeri organ) fazla derinin çıkarılmasını içerir. Bu, skrotum boyutlarından memnun olmayan veya daha nadiren doğuştan bir rahatsızlığı olan erkekler için gerekli olabilir.

Genital bölge liposuction:  Genellikle bir erkeğin kilo vermesine rağmen bu bölgede yeterli kilo kaybı sağlanamayabilir. Büyük bir yağ yastığının ve yağ dokusunun varlığı penisin algısının küçülmesine neden olabilir. Liposuction ile bu bölgedeki fazla yağ dokusu alınabilir. Ek olarak fazla deri ve yağ dokusu ameliyatla alınabilir.

(Visited 82 times, 1 visits today)