Maske estetik tercihleri de değiştirdi

Pandemiyle birlikte hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen maskeler, estetik ameliyatlarda tercihleri de değiştirdi. Artık moda dudak ya da buruna değil, maskenin yüzde kapatmadığı bölgelere estetik yaptırmak.

Pandemiyle birlikte sosyal hayatımızın bir parçası haline gelen maske, estetik tercihlerini de değiştirdi.  Maskenin yüzde kapatmadığı bölgelere estetik talebi arttı. Estetik Cerrahı Op. Dr. Reşit Burak Kayan,  konuya ilişkin şunları anlattı:

Botoks, salgın döneminin de vazgeçilmezi

 

Pandemi sürecinde, geçmişte görünümünden rahatsız olunan dudak, burun veya çene ucu gibi bölgelere yönelik estetik talepleri ertelendi, geri plana atıldı. Göz çevresi ve alın estetiği ön plana çıktı.

Botoks, yaşlanmanın önündeki en güçlü bariyer olarak her dönem olduğu gibi koronavirüs salgın döneminin de vazgeçilmezi oldu. Alın bölgesi, kaş arası ve göz çevresindeki kırışıklıkların tedavisi için yaptığımız bu uygulama hala popülerliğini koruyor.

Alın estetiği ve endoskobik 4’lü revaçta

Alnı bombeleştirdiğimiz, daha çıkık ve yuvarlak olmasını sağladığımız alın estetiği ise maske kullanımıyla daha da öne çıktı,  sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

Buna paralel olarak endoskopik üçlü adını verdiğimiz endoskobik yöntemle yüzde herhangi bir iz bırakmadan aynı anda gözleri daha şekilli ve çekik yapmak, kaşları kaldırmak veya kontur vermek ve şakak bölgesini gerginleştirmek revaçta. Buna endoskopik dörtlü adını verdiğimiz, elmacık kemiklerinin belirginleşmesini sağlayan ve yanaklardaki sarkmayı toparlayan orta yüz askılama da eklenebilir. Ayrıca, talebin hiç azalmadığı cihazlı cilt bakım ve yüz gençleştirme uygulamaları da popülerliğini koruyor.

(Visited 15 times, 1 visits today)