Sanofi Türkiye, hekimleri WhatsApp ile bilgilendirecek

Sanofi Türkiye, ilaç sektöründe bir ilki gerçekleştirerek WhatsApp Business uygulamasını, güncel medikal bilgileri paylaşmak üzere hekimlere sunuyor.

Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir sağlık çözümleri sunan dünyanın önde gelen ilaç şirketlerinden Sanofi, Türkiye ilaç sektöründe bir ilk olarak WhatsApp uygulaması üzerinden hekimler için yeni nesil bir iletişim platformunu hayata geçirdi. WhatsApp Business uygulamasını başarılı bir şekilde iç iletişiminde kullanan Sanofi Türkiye, bundan yola çıkarak Sanofi Diyabet İş Birimi ile bini aşkın hekime, güncel bilgileri WhatsApp üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde sunmayı hedefliyor.

KONGRE ÇIKTILARI, MEDİKAL GÜNCELLEMELER

Şirketin dijital dönüşüm stratejisi kapsamında bini aşkın dahiliye uzmanı ve endokrinolog, bu platform üzerinden ulusal ve uluslararası kaynaklardan bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşacak. Diyabet biriminin lansmanını yaptığı inovatif iletişim platformu, Sanofi’nin diğer iş kollarında da kullanılacak.

Sanofi Türkiye’nin dijital dönüşüm stratejisi çerçevesinde kullanılan WhatsApp Business uygulaması, sağlık sektörüyle ilgili yenilik ve gelişmelerden haberdar olmak isteyen hekimler için bilgiye ulaşmayı kolaylaştıran bir platform olacak. Hekimler bu platformla önemli güncel bilgilere, kongrelerden çıktılara ve medikal güncellemelere kısa, özet ve kolay bir şekilde ulaşacak. Sanofi WhatsApp Business’ın hekimler için ilk paylaşımları, bu ay  küresel çapta önem taşıyan bir kongreden yapılmaya başlanacaktır.

(Visited 73 times, 1 visits today)