Koca: ”Yarın 45 yaşın üzerindekilerin aşılanmasına başlanıyor”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Koca: ”Yarın itibariyle 45 yaşının üzerindeki vatandaşlarımız da aşılanmaya başlıyor. ‘

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantısı sonrası açıklama yaptı.

”Sırası gelen vatandaşlarımız lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun”

Gördüğünüz gibi artık sizlere hangi kısıtlamaların uygulanacağı, hangi tedbirlerin alınacağı telkinleri için değil, normalleşmeyi daha hızlı ve güvenli nasıl sağlayacağımızla ilgili bilgiler vermek için huzurlarınıza çıkıyorum.

Uzunca bir süreden beri hayatın her alanını kuşatmış bir mücadele veriyoruz. Artık gündemimiz aşı programıyla bağışıklığı elde ederek, eski normallerimize en kısa sürede nasıl döneceğimizdir. Bu zor günler artık geride kalıyor. İşlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Büyüklerimizin ellerini doya doya öpeceğimiz, sevdiklerimizle kucaklaşacağımız, çekinmeden tokalaşacağımız günler yakın. El ele parklarda yürüyeceğimiz, tatili tatil gibi yapabileceğimiz, gündemimizi salgının değil, bizim belirleyeceğimiz günlerin arifesindeyiz.

Güvenle eski günlerimize dönmek için üç önemli konuya dikkatlerinizi çekmek istiyorum.

İlki sırası gelen vatandaşlarımızın gecikmeden aşılarını olmalarıdır. Bu, toplumsal bağışıklığı en kısa sürede kazanmamız için ilk şart. İster yaş, ister meslek grubu sebebiyle sıranız gelmiş olsun, lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun.

”Yarın 45 yaş üstü aşılama başlıyor”

Yarın itibariyle 45 yaşının üzerindeki vatandaşlarımız da aşılanmaya başlıyor. Gelecek pazartesi günü ise 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız da aşı programına dahil edilmiş olacak.

İkincisi, aşılamayla  toplumsal bağışıklığı elde edene kadar kişisel tedbirlerimize tavizsiz uymaya devam edelim. Aşı olan vatandaşlarımız da toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymalı. Unutmayalım, aşının bizi koruması için belirli bir süre geçmesi gerekiyor.

(Visited 12 times, 1 visits today)