Koca: ”Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Bakan Koca: ”Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz.”

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası yaptığı açkılamada,  salgına son verecek olan aşı programının arzu ettikleri ivmede devam ediyor olmasından son derece memnun olduğunu,  salgınla birlikte girilen zorlu mücadelede düşmanın zayıf tarafını yakalayıp, köşeye sıkıştırdıklarını söyledi.

”Aşı programımız mücadele üstünlüğünü bize kazandırdı. Burada çok yoğun emekler verildi. Başta sizler sabırla ve birlik içinde, bu mücadelenin en önemli neferleri oldunuz” diyen Koca,  sağlık çalışanlarının da  insanüstü gayretlerle çalıştığını ifade etti.

Bakan Koca, ”Her bir vatandaşımıza bugünlere ulaşmamızda gösterdiği birliktelik ve sabır için müteşekkirim. Sağlık ordumuz gücünü, hastalarımızı tedavi etmekten vatandaşlarımızı koruyacak olan aşı programına kaydırmış durumda. Son atak aşı ile zaferi getirecek. Aydınlık ve sağlıklı yarınların habercisi gün gibi ortadadır. Aşıyla  toplumsal bağışıklığı elde edeceğimiz zamana sayılı günler kaldı” diye konuştu.

”Yarın itibariyle 35 yaş üzeri için aşı randevuları açılacak”

Son bir hafta içinde aşıları çalışma hayatı, eğitim hayatı, sanat ve kültür hayatından pek çok meslek ve yaş grubundan insanların erişimine açtıklarını hatırlatan Bakan Koca, ”Yarın itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz” dedi.

(Visited 20 times, 1 visits today)