Üçüncü doz aşı yapılacak mı?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Toplantıda, üçüncü doz aşı konusu da ele alındı. Bakan Koca, bu konuda neler söyledi?

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sona erdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplantı sonrası yaptığı açıklamada,  üçüncü doz aşı konusuna da değindi.

”Bakanlığımızca bu konuda bir klinik çalışmada planlandı”

Aşıların belirli süreyle bağışıklık sağladığı ve iki doz aşı olan kişilerin, üçüncü doz aşı olması gerekliliği konusunda bilimsel çalışmalar devam etmektedir. Bu konuda bir klinik çalışma da bakanlığımızca planlanmış, hangi aşıların çapraz kullanılabileceği ve yerli aşımızın üçüncü doz olarak kullanımı değerlendirilmektedir. Elde edeceğimiz somut bilimsel verileri sizlerle de paylaşarak, yol haritamızı kesinleştirmiş olacağız. Ülkemizde kullanıma giren aşılar ve yerli aşımızın hangi usullerle kullanılabileceğini belirleyeceğiz.

”Umarım artık Sağlık Bakanının daha az görecek, sesini daha az duyacaksınız”

Umarım artık Sağlık Bakanını daha az görecek, sesini daha az duyacaksınız. Bundan sonra size vereceğim en önemli haberin, yerli aşımızın başarısı ve salgının son bulduğu açıklaması olacağını görüyor ve o günü iple çekiyorum. Çok yakında salgın haberlerinden kurtulacağız. Gün gibi aydınlık, sağlıklı ve mutlu günler yakındır. Büyük Türkiye güçlü bir devlettir. Bu güce güvenin.

(Visited 13 times, 1 visits today)