Koç Üniversitesi Hastanesi ”Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi” açıldı

Koç Üniversitesi Hastanesi ”Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezi” açıldı.

Koç Üniversitesi Hastanesi, Türkiye’de kemik iliği nakli bekleyen çocuk hastalara özel ve multidisipliner tedavi imkanı sunmak amacıyla Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezini hizmete açtı.

Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bilim Dalı bünyesindeki 10 yataklı özel serviste doktor ve hemşire kadrosunun yanı sıra diyetisyen, fizik tedavi uzmanı, klinik psikolog, sanat terapisti gibi sağlık çalışanları da yer alıyor.

Pediatrik Kemik İliği Nakli Merkezinin Direktörü Prof. Dr. M. Fatih Erbey,  merkeze ilişkin şu bilgileri verdi:

”Ülkemizde her yıl yüzlerce çocuk kemik iliği nakline ihtiyaç duyuyor. Çocuklarda kök hücre (kemik iliği) nakli, kanser hastalıklarının yanında birçok kanser olmayan, doğuştan ya da kazanılmış hastalıklarda da  tedavi edici bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Buradaki tedavi süreçlerinden de biliyoruz ki, kemik iliği nakli gereken kan hastalıklarının tümünde erken teşhis ve tanıyla birlikte doğru bir tedavi hayati rol oynuyor. Çocukların fiziki sağlığı kadar mental sağlığını korumayı ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olacak çözümlerle, bütüncül tedavi imkanı sunmayı planlıyoruz.”

(Visited 6 times, 1 visits today)